حکیم باشی
در این وبلاگ سعی شده فوائد گیاهان داروئی بصورت مفید و مختصر همراه با اسامی داروهای گیاهی موجود در بازار ایران ارائه شود
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: حکیم باشی - ۱۳٩٠/٢/٢۸

   

  علت بروز لکه های سفید روی پوست که نامهای مختلفی دارد مانند ویتیلیگو ، برص یا پیسی  از نظر طب جدید هنوز مشخص نیست ولی در طب قدیم و از نظر اطبا و حکماء قدیم  مخصوصا ابن سینا سبب بوجود آمدن این لکه ها ازدیاد صفرا در بدن بوده است . یعنی هر زمان که صفرا در بدن زیاد میشود این لکه ها هم در بدن زیاد میشود . ( با کمی تعمق در غذاهائی که میخوریم میتوان به این مطلب رسید که چه تعداد از این غذاها صفرا را در بدن بیش از حد مورد نیاز بدن کرده و همین امر موجب بوجود آمدن این لکه ها در بدن میشود)

حال سوال اینجاست که کدامیک از این لکه ها خوب میشوند و کدامیک خوب نمیشوند ؟


 

ساده ترین راه تشخیص اینست که به روی لکه با سوزن بزنید اگر خون بیاید که این لکه ها قابل درمانند و اگر خون نیاید متاسفانه قابل درمان نیست و باصطلاح پوست مرده است .

و اما راه حل : توجه داشته باشید که تمامی این راه حلها مبتنی بر خروج صفرا از بدن و رسانیدن خون و رنگدانه به آن ناحیه میباشد ، و هرچه میزان خروج صفرا ( صفرای اضافه و مضر برای بدن) بیشتر و بهتر باشد این لکه ها سریعتر خوب میشود.

 یکی از نسخه های ابن سینا (البته چند سال پیش این را در کتابی خواندم)

- صبح ناشتا آب ترب سیاه را بنوشید که باعث استفراغ شدید میشود و موجب دفع صفرا از بدن میشود

- حنا و نوره (واجبی -  داروی نظافت ) را در حمام بطور مساوی بصورت خمیر درآورده و بر روی لکه ها بمالید . این دارو  تا زمانیکه موهای آن ناحیه براحتی کنده شود بر روی پوست  بماند و بعد شسته شود ( البته در اطراف چشم استفاده نشود ) .  من خودم از این روش استفاده کردم و نتیجه گرفتم.

-  نسخه دکتر رجحان استاد دانشگاه تهران در کتاب طب گیاهی

- مصرف داروئی : درمان لک های پوستی از هر نوع که باشد حتی برص
نام دارو: زنیان= انیسون بری = نانخواه = کمون ملوکی
 اشکال داروئی و مقدار مصرف:

 

- مقدار یک تا دو گرم پودر زنیان را در دولیوان آب جوش دم کرده بعد از هر غذا یک استکان یا کمی شکر تناول نمایند.

 

- و یا بعد از هر غذا نیم تا یک گرم پودر زنیان را با کمی عسل یا شکر تناول نمایند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

 

- پودر زنیان را با داروهای دیگر ضد پیسی مخلوط نموده بر موضع مورد نظر بمالند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

 - مصرف داروئی : درمان برص ناخن
نام دارو: زیتون
اشکال داروئی و مقدار مصرف : مغز هسته زیتون را کوبیده با پیه و آرد گندم مخلوط نموده بصورت ضماد بر ناخن گذاشته , روزی یک مرتبه تا بهبودی کامل تکرار نمایند.

 - مصرف داروئی : لک هاس سفید پوست و سفید شدن ناخن
نام دارو: سرو کوهی= ابهل
اشکال داروئی و مقدار مصرف: میوه تازه سرو را در سرکه و مقداری لوبیای سفید پخته بصورت خمیر در محل قرار دهند و یا ممکن است بر قطعه پارچه ای پهن کرده در محل بگذارند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

 - مصرف داروئی: درمان لک هاس سفید و سیاه پوستی
نام دارو: سنا
اشکال داروئی و مقدار مصرف: برگ سنا را در مقداری سرکه آنطور بپزند که غلیظ و ژله مانند شود سپس روزی لااقل یک مرتبه در محل بمالند و تا بهبودی ادامه دهند.

 - مصرف داروئی: درمان لک های پوستی و بیماری برص
نام دارو: سیاهدانه= کمون اسود= شونیز
اشکال داروئی و مقدار مصرف : 1- صبح و ظهر و شب هر دفعه دو گرم پودر سیاهدانه را با کمی شکر یا عسل بیمار تناول نماید. 2- ممکن است صبح و ظهر و شب هر دفعه یک گرم روغن سیاهدانه را میل نماید.3- ضمن خوردن پودر و یا روغن فوق الذکر لازم است بیمار پودر سیاهدانه را در سرکه خمیر نموده روزی یک مرتبه در محل قرار دهد و تا بهبودی کامل ادامه دهد.

 - مصرف داروئی: درمان بیماری برص= پیسی = ویتیلیگو
نام دارو: علف چشمه = آب تره = بوغ اولاتی = حب الرشاد = قره العین
اشکال داروئی و مقدار مصرف: روزی 7 گرم علف چشمه یا تخم علف چشمه را با یک لیوان شیر بز بیمار میل نماید و تا 10 روز تکرار کند.

- مصرف داروئی: درمام کک مک , درمان پیسی= برص = ویتیلیگو
نام دارو: تخم تره
اشکال داروئی و مقدار مصرف: تخم تره را نرم کوبیده با کمی آب خمیر نموده روزی یک یا دو مرتبه در محل بمالند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

 -مصرف داروئی: درمان پیسی = برص = ویتیلیگو, درمان لک های سفید پوست
نام دارو: کدو حلوائی
اشکال داروئی و مقدار مصرف: پوست کدو حلوائی را گرفته و همین پوست را بسوزانند تا سیاه شود و سپس مقداری سرکه مخلوط نموده هر روز چند مرتبه در محل بمالند تا بهبودی حاصل شود

 - مصرف داروئی: درمان لک های پوستی
نام دارو: تخم کلم
اشکال داروئی ومقدار مصرف: هر روز مقدار6.25 گرم تخم کلم را با آب پخته بعد از هر غذا تناول نمایند و تا بهبودی کامل ادامه دهند.

 - مصرف داروئی: درمان لک های سفید( و خارشها و کهیر)
نام دارو: سیر
اشکال داروئی و مقدار مصرف:آب سیر را گرفته با کمی عسل مخلوط کرده روزی یک مرتبه در محل بمالند.

- مصرف داروئی: درمان پیسی= برص = ویتیلیگو
نام دارو: بادنجان
اشکال داروئی و مقدار مصرف: بادنجان را همراه با پوستش در آب پخته سپس کوبیده و صاف نمایند و حاصل صاف کرده آنرا با روغن زیتون آنقدر بجوشانند تا آب بادنجان بخار شده فقط مقدار روغن باقی بماند. از این محصول روزی یک یا چند مرتبه بر محل بمالند تا یک سال رنگ پوست طبیعی خواهد شد

اینهم آدرس منبع  نسخه های دکتر رجحان 

http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=25635 

 

- در سرچهائی که در اینترنت داشتم با یک دکتر افغانی آشنا شدم به نام آقای محمد شیرزاد که مدعیست با استفاده از زهر مار های سمی میتواند این ناراحتی پوستی را کامل درمان کند . البته گویا طول درمان حدود یکسال است و شما میتوانید به تعداد ماههائی که مایلید از این دارو خریداری نمائید مثلا سه ماه ،شش ماه ، کمتر یا بیشتر بسته به میل شما و میزان روال خوب شدن پوست و سطح این لکه ها .

البته ایشان شماره تلفنهای زیادی در ایران از افرادیکه این مشکل را داشته اند و اکنون خوب شده اند نیز دارد که در صورت تمایل میشود با آنها صحبت کرد. (البته من این شماره ها را نگرفتم )

بهر حال این داروها برای هرماه تا آنجا که من میدانم مبلغ 120 دلار است . 

 شماره دکتر محمد شیرزاد در افغانستان 0093700219021

 

 

############################################### 

ضمنا به صفحهات زیر هم مراجعه کنید

http://hakimbashi121.persianblog.ir/post/26/ 

و 

http://hakimbashi121.persianblog.ir/post/29/

حکیم باشی
با درود به همه دوستان من از سال 1380 در زمینه طب سنتی کار میکنم و از سال 1389 در زمینه ماساژهای درمانی و قطع درد مشغول به فعالیت میباشم
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :